Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

Mé stanovisko k soustavě vodních děl Dunaj - Odra - Labe:


Proti, hlavně kvůli ochraně přírody a krajiny, obávám se negativních vlivů


538
Proti, hlavně kvůli ceně přes 580 mld Kč, nevěřím, že se to vrátí


73
S některými úseky souhlasím, s jinými ne


14
Pro, hlavně kvůli ekonomickým přínosům, podle mne se to vyplatí


8
Pro, hlavně kvůli ekologickým přínosům, věřím, že ubyde kamiónů


13


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Proti kanálu DOL

E-SHOP
Podpořte nákupem


Záložka do knihy, časopisu nebo diáře
9,-

Virtuální výstava


Galerie


Nepřehlédněte


Nejnovější krátké zprávy
Zobrazeno 101 - 110 z 169

Vzad 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Vpred

Územní rozhodnutí na CPI Žďárek vydáno

15.7.2008 Stavební úřad v Libouchci vyvěsil na úřední desku obce Libouchec rozhodnutí o umístění stavby Park Žďárek. 12. 7. 2008 nebylo ještě rozhodnutí umístěno na internetové stránky. Stavební úřad obnovil dříve přerušené územní řízení 18. 6. 2008 a své rozhodnutí vydal již po 22 dnech. 13. 7. 2008

Prosba Týdnu o opravu

3.4.2008 Dobrý den,

chtěl bych Vás upozornit, že v článku Obama sází na ekologického koně Ala Gora (Týden.cz) opakujete jeden mylný mýtus.

Al Gore v r. 2000 neprohrál "těsně" volby. Získal více hlasů jak v celých USA (řádově o milion hlasů), tak na Floridě (zde jen těsně, ale více než Bush). Nejvyšší soud s většinou soudců jmenovaných Bushem starším nejtěšnější většinou zastavil přepočítání hlasů na Floridě. Gorovi vzal regulérní vítězství Nejvyšší soud. Bylo to jedno z nějvětších selhání demokracie v dějinách USA.

Až po té se začalo objevovat klišé o tom, jak Gore "těsně" prohrál, což je zas selhání novinářské.

Věřím, že svůj omyl opravíte a předem Vám za to děkuji.

S přáním příjemného dne

Marian Páleník
Přátelé přírody, o.p.s.
V Podhájí 35
400 01 Ústí nad

Eva Tylová ředitelkou ČIŽP

25.3.2008 Eva Tylová, místopředsedkyně správní rady společnosti Přátelé přírody, o.p.s., byla 17. 3. 2008 jmenována ředitelkou České inspekce životního prostředí. Gratulujeme!

Přátelé přírody navrhují Koalici proti paroplynové elektrárně v Úžíně

23.3.2008 Přátelé přírody navrhují Koalici proti paroplynové elektrárně v Úžíně


Přátelé přírody, o.p.s. se otevřeným dopisem obracejí na odpůrce paroplynové elektrárny, kterou chce ČEZ postavit v ústeckém Úžíně s návrhem vytvořit koalici pro společný postup. (Viz příloha.)

ČEZ vlastní stavební povolení na výstavbu elektrárny na plyn z roku 1996. Plynové elektrárny jsou na jedné straně vítány jako alternativa k hnědouhelným elekktrárnám, na druhé straně se značná část veřejnosti domnívá, že by se v Ústeckém kraji již neměly zřizovat další zdroje emisí.

Výhrady jsou především k umístění paroplynové elektrárny do Úžína na návětrné straně Ústí nad Labem. Odpůrci tohoto záměru upozorňují mimo jiné na to, že ČEZ nehodlá uzavřít žádnou hnědouhelnou elektrárnu v Ústeckém kraji a proto lze očekávat, že elektřinu vyrobenou v Úžíně bude vyvážet.

Podle odpůrců záměru se vedení města staví k projektu liknavě, pochybnosti vzbuzuje zejména skutečnost, že Magistrát města prodlužoval platnost stavebního povolení celých 12 let. Investor přitom oznámil, že má v plánu projekt změnit (z 220 MW na 400 MW) a dal najevo, že by ignoroval i výsledky případného referenda.

Příloha - OTEVŘENÝ DOPIS

Vážené a vážení,

obracím se na Vás s návrhem na vytvoření koalice odpůrců elektrárny v Úžíně.
Smyslem koalice by podle mých představ mohla být koordinace aktivit mající za cíl zabránit umístění paroplynové elektrárny do Úžína.
(Dedukuji, že pokud by PPE byla alokována např. do Znojma, že by vůči tomu odpor v Ústí nad Labem nebyl. Proto používám spíš formulaci "nesouhlas s umístěním" než "nesouhlas s PPE".)
Tzn. rozdělení práce, aby nedocházelo k zbytečnému zdvojování nebo ztrojování aktivit na úkor jiných potřebných činností. Také platí, že víc hlav víc ví. Vzájemná výměna informací a zkušeností může znásobit efekt. Za naši o.p.s. nabízím 12-leté zkušeností s vedením kampaní, s organizací místního referenda atd., kontakty na právníky, zasedací místnost a člověka na část úvazku.

Pokud se najde vůle ke vzniku této koalice, mohli bychom se domluvit na prvním setkání, kde bychom mohli projednat další kroky. Předběžně navrhuji úterý 1. 4. 2008. (Výhodou tohoto termínu by byla možnost svést příp. krach jednání na apríl :o)

Za sebe např. vidím jako užitečné konzultovat s právníky možnosti postupu. Na jedné straně má investor platné stavební povolení, na straně druhé ale oznámil, že hodlá projekt změnit. Může se s tím něco dělat. Atd.

Obracím se na všechny (subjekty), o nichž jsem se z médií dozvěděl, že vystupují proti umístění PPE do Úžína. Pokud jsem někoho neoslovil, nebyl v tom záměr, a souhlasím, aby se k případné koalici přizval.

Předem Vám děkuji za zvážení tohoto návrhu a za Vaše reakce.

S přáním příjemného dne a Velikonoc

Marian Páleník
ředitel společnosti
Přátelé přírody, o.p.s.
V Podhájí 35
400 01 Ústí nad Labem

Rozdělovník:
OVV ČSSD (?)
MO SZ (p. Oslej)
SZSP (p. Jelínek)
OLÚ (p. Veselý)
představitelé 3 petičních iniciativ (p. Fišerová, p. Jelínek a p. Lipert)

Tento dopis, prosím, považujte za otevřený.

Průzkum veřejného mínění v oblasti ŽP

18.3.2008 Soubor si můžete stáhnout v rubrice "Soubory ke stažení" (vpravo dole na těchto stránkách), resp. na adrese prateleprirody.cz/kestazeni&id=24

564 miliard

9.3.2008 Podle posledního čísla časopisu Respekt se má v ČR do staveb silnic a dálnic v příštích 6 letech investovat 564 miliard korun.

Dopis redakci Práva. Nebýt jezu, nemusel by být rybí přechod

9.3.2008 Dobrý den,
rád bych reagoval na Váš článek ve včerejším Právu o vodní elektrárně Střekov, konkrétně na tvrzení, že elektrárna zajišťuje nejen výrobu elektřiny a ponor pro lodě, ale i rybí přechod. Lehce se to podobá známé zprávě TASS o tom, jak byl Brežněv druhý, kdežto Nixon až předposlední. (Pokud neznáte: Nikdo jiný nezávodil.)
Rybí přechod je na střekovské hrázi jen proto, že rybám stojí v cestě překážka. Vydávat tedy rybí přechod za výhodu elektrárny je, promiňte absurdní.
Když ichtyologové dělali pokusy a rybám umístili vysílačky, z 50 sledovaných jedinců rybí přechod překonalo celkem nula. (Ano, ani jedna ryba přechod nenašla!) Přechod sice máme, ale většina ryb jej prostě nenajde a nebo nepoužije. Hráze dělají z Labe soustavu "rybníků", rybí přechody jsou snahou tento tristní stav trošičku zmírnit.
PR agentury ale dokáží divy. Kdyby článek nebyl podepsán, myslel bych si, že jde o placenou inzerci ČEZ.

S přáním příjemného dne

Marian Páleník
Přátelé přírody, o.p.s.
V Podhájí 35
400 01 Ústí nad Labem

Sledujte www.Prateleprirody.cz

Na vědomí:
2.500 členů o.p.s. Přátelé přírody
18.000 signatářů petice Proti jezům na dolním Labi

Zemřel Přítel přírody Ivan Dejmal

9.2.2008 S lítostí oznamujeme, že 6. února 2008 po krátké prudké nemoci zemřel ve věku 61 let Ing. Ivan Dejmal. (Pohřeb se koná v úterý 12. února 2008 ve 14 hodin v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí v Praze 7.)

V sídle Přátel přírody proběhlo jednání o občanské elektrárně

1.2.2008 Dnes 1. února 2008 proběhlo jednání s panem Dvořákem z firmy SolWin o spolupráci s naší obecně prospěšnou společností. Bylo domluvena forma "investování" Přátel přírody, o.p.s. do fotovoltaické energetiky. Šlo by o účelovou půjčku na pořízení v první fázi cca 4 fotovoltaických panelů s tím, že později bychom mohli financovat další panely. Nezávazně byla také diskutována možnost případná instalace fotovoltaických článků na objektu, v němž sídlí naše o.p.s. Ta je ovšem podmíněna souhlasem jeho majitele, s kterým jsme o této možnosti zatím nejednali.
Marian Páleník, ředitel o.p.s. Přátelé přírody, 1. 2. 2008

Největší úspěchy Přátel přírody (rubrika Kdo jsme)

5.1.2008 Aktualizovali jsme článek Největší úspěchy Přátel přírody.
prateleprirody.cz/clanek-47

Vzad 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Vpred

(C) 2006 - 2020 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign