Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

Polí s řepkou v ČR je

přílliš


24
přiměřeně


0
málo


6


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Divoká řeka místo jezů!

E-SHOP
Podpořte nákupem


Záložka do knihy, časopisu nebo diáře
9,-

Virtuální výstava


Galerie


Nepřehlédněte


Nejnovější krátké zprávy
Zobrazeno 61 - 70 z 163

Vzad 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Vpred

Krásný poster ke stažení

15.2.2011 V rubrice Soubory ke stažení jsme pro platící členy naší o.p.s. připravili poster (plakát) Cenné ekosystémy, drobnokvět a Bembidion argenteolum.
Soubor si můžete stáhnout kliknutím na tento link: prateleprirody.cz/kestazeni&id=26

Půda u Žďárku opět zemědělská!

26.10.2010 S definitivní platností zůstávají pozemky v průmyslové zóně Žďárek (v Podkrušnohoří u obce Libouchec) zemědělskou půdou.

Na základě podnětu Přátel přírody bylo nejprve zrušeno tzv. vyjmutí ze Zemědělského půdního fondu. Proti tomuto zrušení se odvolalo CPI (investor záměru na logistické centrum Žďárek). Odvolání nyní ministr životního prostředí zamítl (proti čemuž již není odvolání a ono zrušení tedy nabylo platnosti).

Je to další překážka pro platnost územního rozhodnutí, jež v r. 2008 vydal libouchecký Stavební úřad, a další důvod k obnově územního řízení pro tzv. CPI "park" Žďárek.

25. 10. 2010

Odmítáme stavbu nových jezů! na Facebooku

1.10.2010 Vytvořili jsme facebookovou skupinu Odmítáme stavbu nových jezů na Labi. Staňte se i vy jejími příznivci! Naleznete na adrese:
www.facebook.com/pages/Pratele-prirody/8…

První jez na Labi možno připomínkovat do 14. 10. 2010!

26.9.2010 Od 15. září 2010 beží 30-denní lhůta pro připomínkování dokumentace EIA tzv. Plavebního stupně Děčín, což je "krycí název" pro první z plánovaných jezů na Labi.
Oznámení nalzenete ZDE: www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?i… . Dokumentaci EIA si můžete stáhnout ZDE: tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_… .

Dokumentace EIA na jez Děčín zveřejněna

8.9.2010 Na této adrese si každý může stáhnout dokumentaci hodnocení vlivů stavby na životní prostředí (EIA) jezu Děčín: tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_…

Dokumentace EIA na jez Děčín předána MŽP!

26.8.2010 Na adrese www.rvccr.cz/?s=1&m=43 je ke stažení dokumentace EIA na jez Děčín. Investor - Ředitelství vodních cest ČR - dokumentaci předalo na MŽP. Jakmile bude dokumentace EIA zveřejněna, poběží 30-denní lhůta pro podávání připomínek.

Jezy na Labi nejsou prioritou vlády

5.8.2010 V médiích se v posledních týdnech začala objevovat formulace, že se jezy na Labi staly prioritou vlády. Těžko říci, kde se toto tvrzení vzalo. (Že by práce nějaké mediální agentury?) Přečteme-li si totiž příslušnou pasáž programového prohlášení vlády, na str. 37 se dočteme:
... V oblasti vodní dopravy vláda v kontextu mezinárodních souvislostí a přeshraniční spolupráce zváží možnost financování klíčových staveb pro zlepšení splavnosti Labe, zejména plavebních stupňů Děčín a Přelouč (prodloužení splavnosti do Pardubic), a to především s využitím mimorozpočtových zdrojů.
(Konec citátu.)
To zní spíše tak, že se vláda zříká ochoty financovat tyto stavby ze státního rozpočtu, jinými slovy jezy NEPOKLÁDÁ za svou prioritu!

CPI se odvolalo proti rozhodnutí MŽP

29.3.2010 CPI, investor záměru na logistické centrum poblíž Žďárku, sice na jedné straně nechalo rozorat louky, na nichž má jeho logistické centrum stát, současně ale trvá na tom, že by tato půda neměla být zemědělská. Přátelé přírody v červnu r. 2009 napadli souhlas MŽP, kterým bylo v květnu r. 2008 ze Zemědělského půdního fondu vyňato 53 hektarů u Žďárku. Tzv. rozkladová komise ministra ŽP podnět Přátel přírody posoudila a došla k závěru, že je oprávněný. Proto ministr ŽP v únoru 2010 výše uvedený souhlas zrušil. Proti tomu ovšem firma CPI podala rozklad k odvolacímu orgánu, jímž je ministr ŽP. Na něm bude s konečnou platností rozhodnout.

Nové snímky

26.2.2010 Stránky jsme doplnili v rubrice "Galerie" o nové snímky. Jde o snímky (experimentální) hráze na Labi, bobřích okusů na Bílině, jednání správní rady naší o.p.s. a krajiny v okolí Žďárku, ohrožené výstavbou logistického centra. Pro platící členy byla rovněž doplněna Virtuální výstava. (Fotoalbum Žďárecko.)

SNÍMKY: Labští bobři na Bílině

13.2.2010 Začátkem února 2010 se nám podařilo zdokumentovat výskyt bobra evropského na Bílině. (Snímky naleznete v Galerii.) S největší pravděpodobností jde o labské bobry, jejichž stavy na dolním českém Labi dlouhé roky stagnovaly a kterým se konečně podařilo proniknout mimo Labe. Z pohledu ochrany přírody je to velmi potěšující zpráva. Pokud se zde bude bobrům dařit, je pravděpodobné, že začnou osídlovat poměrně rozsáhlé povodí Bíliny, kde se vyskytuje celá řada lokalit, které by bobrům měly vyhovovat.

Vzad 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Vpred

(C) 2006 - 2018 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign