Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

O NÁS
Základní údaje a kontakty Správní a dozorčí rada Čestní členové Podporují nás Ředitel společnosti Motto Historie Výroční zprávy Úspěchy Kdo nejsme Zakládající členové o.p.s.
Ještě před výběrem trasy D8 provedlo ŘSD v Českém středohoří (z našich daní) geologický průzkum. Po zahájení výstavby pak byli státní zaměstnanci z ŘSD údajně překvapeni
1. "objevem" uhlí pod trasou,
2. sesuvem nad Prackovicemi,
3. ujížděním tělesa dálnice.
V roce 2005 řada politiků (Kubera, Doubrava, Foldyna atd.) urputně brojila proti vedení D8 tunelem prý proto, že by se nestihl termín dokončení v r. 2008.

Byla trasa D8 zvolena přes sesuvné území a ložisko uhlí záměrně, aby stavební lobby mohla "nasávat" miliardy ze státního rozpočtu?


spíše ano


63
spíše ne


8


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Divoká řeka místo jezů!

E-SHOP
Podpořte nákupem


PŘÍBĚH PŘEDKA. Pouť k úsvitu života (Richard Dawkins) POSLEDNÍ 3 KS
555,-

Virtuální výstava


Galerie


Další články v rubrice
Povolení pro parkoviště v ústeckých Městských sadech zrušeno
Nebrzdíme pokrok
Eko-teroristé
Deník Litoměřicka: Přátelé přírody jsou čistí (14. 9. 2006)
MF Dnes: Policie už nevyšetřuje Přátele přírody (25. 8. 2006)
Ctirad Oráč
Výroční zprávy
Čestní členové
David Matásek
Cena Přátel přírody 2005 - návrhy
všechny články v rubrice


Nepřehlédněte


O NÁS > Historie > Deník Litoměřicka: Přátelé přírody jsou čistí (14. 9. 2006)
14.9.2006

Přátelé přírody jsou čistí


Deník Litoměřicka (
14. 9. 2006)

S potěšením jsem v těchto dnech přijal zprávu, že Policie po třech letech uzavřela vyšetřování obecně prospěšné společnosti Přátel přírody. Policie tak potvrdila svůj starší závěr, že k trestným činům, z nichž byli Přátelé přírody a Marian Páleník obviněni, nedošlo. Před oněmi třemi lety několik osob vzneslo množství obvinění z celé řady údajných trestných činů a podali rozsáhlé trestní oznámení policii a žalobu soudu. Své kroky pak hojně zveřejňovali v médiích, na internetu apod.

Jelikož takto napadenou organizaci přestali podporovat někteří sponzoři a dárci, kterým byla obvinění opakovaně doručována, lze škody i vyčíslit - jdou do desetitisíců korun, které mohly posloužit ušlechtilým věcem. Hned od začátku jsem měl z celé věci pocit, že jde o nepodložená nařčení. Obával jsem se, že hlavním cílem obvinění nebylo prokázat údajné podvody, ale poškodit důvěryhodnost Přátel přírody. I když se žádné obvinění neprokáže, podle lidové moudrosti (nebo spíš lidové hlouposti?), že na každém šprochu je pravdy trochu, stejně zůstane dobré jméno poškozené a něco na něm ulpí.

Rád bych touto informací napomohl k očištění dobrého jména Přátel přírody, které bylo tak nespravedlivě pošpiněno u těch, kteří nepodloženým pomluvám uvěřili.


Zdeněk Bárta, senátor

Přečtěte si také článek 
o šetření Policie

Nahoru
Sdílet přes Facebook Verze pro tiskZaslat známé(mu) na e-mail Zvětšit písmo
(C) 2006 - 2017 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign