Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

O NÁS
Základní údaje a kontakty Správní a dozorčí rada Čestní členové Podporují nás Ředitel společnosti Motto Historie Výroční zprávy Úspěchy Kdo nejsme Zakládající členové o.p.s.
Ještě před výběrem trasy D8 provedlo ŘSD v Českém středohoří (z našich daní) geologický průzkum. Po zahájení výstavby pak byli státní zaměstnanci z ŘSD údajně překvapeni
1. "objevem" uhlí pod trasou,
2. sesuvem nad Prackovicemi,
3. ujížděním tělesa dálnice.
V roce 2005 řada politiků (Kubera, Doubrava, Foldyna atd.) urputně brojila proti vedení D8 tunelem prý proto, že by se nestihl termín dokončení v r. 2008.

Byla trasa D8 zvolena přes sesuvné území a ložisko uhlí záměrně, aby stavební lobby mohla "nasávat" miliardy ze státního rozpočtu?


spíše ano


63
spíše ne


8


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Divoká řeka místo jezů!

E-SHOP
Podpořte nákupem


PŘÍBĚH PŘEDKA. Pouť k úsvitu života (Richard Dawkins) POSLEDNÍ 3 KS
555,-

Virtuální výstava


Galerie


Další články v rubrice
Povolení pro parkoviště v ústeckých Městských sadech zrušeno
Nebrzdíme pokrok
Eko-teroristé
Deník Litoměřicka: Přátelé přírody jsou čistí (14. 9. 2006)
MF Dnes: Policie už nevyšetřuje Přátele přírody (25. 8. 2006)
Ctirad Oráč
Výroční zprávy
Čestní členové
David Matásek
Cena Přátel přírody 2005 - návrhy
všechny články v rubrice


Nepřehlédněte


O NÁS > Kdo nejsme > Nebrzdíme pokrok
16.9.2006

Nebrzdíme pokrok


Přátelé přírody nemají nic proti pokroku, nechápou jej jako něco škodlivého a proto nemají žádný důvod jej - ať už záměrně, nebo nevědomě - brzdit.
Naopak jsme přesvědčeni, že pokrok brzdí ti, kteří by díky němu přišli o své bohatsví a / nebo moc.
Neshledáváme například nic pokrokového na dalším pálení fosilních paliv (patří do 19. a 20. století) ani na jaderné energetice (v principu jde o techniku 50. let 20. století).
Za pokrokové pokládáme nové technologie. Ti, kteří nesmírně bohatnou díky svému monopolu na těžbu uhlí a výrobu elektřiny, manipulují veřejnost a snaží se ji přesvědčit, že nahý císař je přece oblečený. Tyto monopoly jsou tou skutečnou společenskou reakcí, brzdící zavádění pokrokových technologií, šířící lži, polopravdy a manipulace (např. o globální klimatické změně, o obnovitelných zdrojích energie atd.).
Díky jejich monopolnímu postavení a cenovému diktátu jsou jejich zisky astronomické. Z nich si kupují (najímají) politiky a politické strany, úředníky a státní představitele, novináře a noviny, zákony, PR agentury specializované na vymývání mozků a manipulaci veřejností.
Jedna ze zdařilých manipulací je šíření lží o tom, že ochránci přírody brzdí pokrok. (Když poukazují na další korupci a devastaci.)

Takže shrňme:
Než učiníme závěr, že někdo brzdí pokrok, ujasněme si, v čem má onen pokrok vlastně spočívat. Zda nejde jen o virtuální pokrok - prázdný pojem.


Nahoru
Sdílet přes Facebook Verze pro tiskZaslat známé(mu) na e-mail Zvětšit písmo
(C) 2006 - 2017 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign