Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

JEZY
Plavební stupeň Děčín Příběh Labe Lži a demagogie o jezech Osoby a obsazení Koupání v Labi Média o jezech
Ještě před výběrem trasy D8 provedlo ŘSD v Českém středohoří (z našich daní) geologický průzkum. Po zahájení výstavby pak byli státní zaměstnanci z ŘSD údajně překvapeni
1. "objevem" uhlí pod trasou,
2. sesuvem nad Prackovicemi,
3. ujížděním tělesa dálnice.
V roce 2005 řada politiků (Kubera, Doubrava, Foldyna atd.) urputně brojila proti vedení D8 tunelem prý proto, že by se nestihl termín dokončení v r. 2008.

Byla trasa D8 zvolena přes sesuvné území a ložisko uhlí záměrně, aby stavební lobby mohla "nasávat" miliardy ze státního rozpočtu?


spíše ano


68
spíše ne


10


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Divoká řeka místo jezů!

E-SHOP
Podpořte nákupem


PŘÍBĚH PŘEDKA. Pouť k úsvitu života (Richard Dawkins) POSLEDNÍ 3 KS
555,-

Virtuální výstava


Galerie


Další články v rubrice
Známe příjmy ředitele ŘVC a jeho zástupce. Za co si je platíme?
Lídři trousili moudra o splavňování splavněného Labe
Dokumentace EIA Plavebního stupně Děčín potřetí vrácena
Příprava VD Přelouč se vrací o 20 let zpátky
Chcete dostávat 10 let 10 miliónů denně? Prosaďte jezy na Labi
Proč rezignoval posudkář Bajer?
Bobři útočí :o)
Vodní doprava na Labi - konference ŘVC
Rejdaři na Labi nezvládli uspokojit poptávku!
Poslanci diskutují o jezech na Labi
všechny články v rubrice


Nepřehlédněte


JEZY > Osoby a obsazení > Poradce pana ministra - polemika
1.1.2006

Přátelé přírody: Poradce ministra ŽP je placen za prosazení jezů na Labi

Z výpisu obchodního rejstříku vyplývá, že pan Martin Baier, který je podle našich informací (pět na sobě nezávislých důvěryhodných a dobře informovaných zdrojů!) poradcem ministra ŽP Libora Ambrozka (KDU-ČSL), je současně  předsedou představenstva společnosti Star, která zastupuje investora výstavby jezů na dolním Labi.

Nelze vyloučit, že tato skutečnost souvisí s dohodou, kterou uzavřeli ministři ŽP Ambrozek a dopravy Šimonovský (oba KDU-ČSL) v březnu tohoto roku a jejíž znění máme k dispozici. Podle něj se oběma ministrům „jeví" výstavba jezu v Děčíně „průchodným kompromisem" a „novým řešením".
I malému dítě musí být jasné, že:
1) plavební stupeň Děčín je jen nový název pro starý jez Prostřední Žleb (z pohledu dopadů na říční ekosystémy není nové nic);
2) jde o taktitu rozdělit původní neprůchodnou variantu na dvě etapy - nejprve bude v první fázi povolen jez v Prostředním Žlebu a v další fázi vznikne obrovský tlak na „dostavbu" i druhého jezu, jehož povolení bude o to reálnější.

„Nové řešení" tedy není novou variantou, ale jen novým způsobem jak prosadit původní návrh. Jinými slovy úplná kapitulace ministerstva ŽP a úplné vítězství ministerstva dopravy.

Marian Páleník, Přátelé přírody, o. p. s., 24. 11. 2005

Martin Baier: Nejsem poradcem ministra

Rád bych uvedl na pravou míru výroky Mariana Páleníka, které se týkají mé osoby: Nikdy jsem nebyl v pracovněprávním ani obdobném poměru k Ministerstvu životního prostředí. V minulosti jsem jako jeden z mnoha externích dodavatelů zpracovával analýzy v oblasti ekonomiky životního prostředí a fondů Evropské unie. Tudíž nemohu být v jakémkoli střetu zájmů. Společnost Star vystupuje pouze jako jeden z externích dodavatelů v procesu EIA a není zainteresována na jeho výsledku. Výroky o tom, že jsem za prosazení jezů na Labi placen, patří opravdu do říše pohádek. Marianu Páleníkovi doporučuji, aby si předem ověřil alespoň základní fakta, než začne fabulovat veřejně.

Martin Baier, člen společnosti Star a. s. 30. 11. 2005

MŽP: Ambrozek se s předsedou představenstva Star stýká

...Ministerstvo však odmítá, že by Baier v úřadě oficiálně působil. "Pan Baier nikdy nebyl ve funkci poradce a nikdy nebyl za tuto práci placen," uvedla mluvčí ministerstva životního prostředí Karolína Šůlová. Připustila ale, že se Ambrozek s předsedou představenstva firmy Star stýká. "Pan Baier se s panem ministrem zná," dodala Šůlová....

Deníky Bohemia, 30. 11. 2005

Marian Páleník: Trvám na svém, pochybnosti nebyly rozptýleny

Nikdy jsem netvrdil, že je pan Baier PLACEN ministerstvem ŽP. Pan Baier dementuje něco, co jsme nikdy netvrdili.
(To, že p. Baier není placen MŽP, nehraje prakticky žádnou roli.)
Pět na sobě nezávislých zdrojů mi potvrdilo, že pan Baier je na MŽP všeobecně znám jako poradce pana ministra.
Ostatně i tisková mluvčí MŽP (aspoň podle tisku) potvrdila, že se pan Baier "stýká" s panem ministrem. Nescházejí se k řečem o fotbale nebo o autech. Scházejí se pracovně a máme-li být hlídacími psy demokracie, máme plné právo se státního úředníka placeného z našich daní ptát, co s p. Baierem, který je placen za to, aby se výstavba jezů na Labi povedla, pracovně probírá. Skoro bych i řekl, že by se měly zveřejnit stenozáznamy VŠECH jejich pracovních rozhovorů. Jako daňoví poplatníci na to máme plné právo.
Jen tak lze totiž rozptýlit pochybnosti o eventuální korupci.
Musíme se ptát, proč se pan ministr, který spoluozhoduje o stavbě za nejméně 7 (možná 10) miliard korun, schází (mezi čtyřma očima?) s předsedou představenstva soukromé firmy významně participující na prosazení výstavby jezů na dolním Labi. (Firma Star a. s. byla najata, aby za peníze zastupovala investora stavby.)
Na závěr bych chtěl dodat, že budu velmi rád, podaří-li se panu ministrovi rozptýlit pochybnosti, které existují. (My je nevytváříme, jen zveřejňujeme.)

Přátelé přírody, o. p. s. 1. 1. 2006O jezech na Labi hlasujte zde: REFERENDUM
Nahoru
Sdílet přes Facebook Verze pro tiskZaslat známé(mu) na e-mail Zvětšit písmo
(C) 2006 - 2018 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign