Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

ZÓNY
O zónách Tisk. zprávy Média o zónách

Mé stanovisko k soustavě vodních děl Dunaj - Odra - Labe:


Proti, hlavně kvůli ochraně přírody a krajiny, obávám se negativních vlivů


616
Proti, hlavně kvůli ceně přes 580 mld Kč, nevěřím, že se to vrátí


84
S některými úseky souhlasím, s jinými ne


14
Pro, hlavně kvůli ekonomickým přínosům, podle mne se to vyplatí


8
Pro, hlavně kvůli ekologickým přínosům, věřím, že ubyde kamiónů


21


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Proti kanálu DOL

E-SHOP
Podpořte nákupem


Záložka do knihy, časopisu nebo diáře
,-

Virtuální výstava


Galerie


Další články v rubrice
Nová průmyslová zóna v Podkrušnohoří! Tentokrát u Knínic
Obří areál u Žďárku na Ústecku dostal poslední výjimku z ochrany druhů (MFDnes)
Ústecký kraj posvětil stavbu logistického centra u Žďárku (Deník)
Obří haly u Žďárku jsou zpět! (Deník)
Obří haly ve Žďárku? CPI je může kdykoli postavit, má certifikát (Deník)
Centru u Žďárku (ne)odzvonilo (Deník)
V Knínicích připravují žalobu (Deník)
K poškození půdy u Žďárku už by nemělo dojít (Deník)
Společnost CPI prohrála další bitvu o Žďárek (Deník)
Kvůli ničení přírody hrozí policejní vyšetřování (Deník)
všechny články v rubrice


Nepřehlédněte


ZÓNY > Média o zónách > Úředník: Všichni jste oslové! (Deník)
30.9.2008

Úředník: Všichni jste oslové!


Libouchec - Vedoucí liboucheckého stavebního úřadu Josef Trnka uráží občany. Napsal totiž do úředního dokumentu, že ti, kdo podali odvolání proti stavbě obřích montážních hal ve Žďárku, jsou oslové.

„Všichni odvolatelé neví o čem mluví, (jsem přesvědčen, že ani jeden z nich odvolání které podepsal nepřečetl a že kdyby tam bylo napsáno „jsem největší osel, protože nemám vlastní rozum“ tak to také podepsali),“ píše se doslova v dokumentu.
Pikantní na tom je zjevná Trnkova neznalost českého jazyka. Většinu chyb mu sice opravil textový editor v počítači, ale například s používáním čárek ve větě a shodou přísudku s podmětem si zřejmě pan vedoucí hlavu neláme.
Vyjádření je navíc i z legislativního hlediska pochybné.

Stavební úřad měl nejprve veřejnou vyhláškou informovat o tom, že byla podána odvolání proti územnímu rozhodnutí.
Tato vyhláška měla viset na úřední desce, ale také na internetu. Vyvěšena měla být patnáct dní a teprve poté by začala patnáctidenní lhůta pro seznámení s odvoláními a nahlížení do spisu účastníků řízení i případné vyjádření k odvoláním.

Odvolání byla podána 11. srpna. I kdyby byla vyhláška zveřejněna už 12. srpna, pak by celý tento proces trval až do 11. září.
Jenže stavební úřad odvolání zaslal na krajský úřad již 20. srpna a jeho vyjádření je datováno k 18. srpnu.
Přestože obě patnáctidenní lhůty nebyly dodrženy, vyjádření stavebního úřadu obsahuje vyjádření investora. Z toho lze vyvozovat, že stavební úřad o odvoláních zpravil jen investora, tedy společnost CPI Park Žďárek.
 
To by ovšem znamenalo další porušení zákona. Stavební úřad totiž musí zachovávat rovný přístup ke všem účastníkům řízení a nesmí výběrově informovat jen některé z nich.

Skandální vyjádření stavebního úřadu v Libouchci ovšem všech asi třicet odvolání označuje za nepřípustná, protože je podle úřadu podali ti, kdo nejsou účastníky řízení. Podle stavebního úřadu jimi nejsou, protože mají své pozemky 40 metrů od plánované stavby logistického centra CPI.
Tento postup označují za účelový Přátelé přírody, kteří místním obyvatelům pomáhají v boji proti stavbě. „Zhruba 40 metrů je vzdálenost nejbližší nemovitosti, jejíž majitel podal odvolání,“ uvedl ředitel společnosti Marian Páleník. „Pokud by byl skutečně dán limit 40 metrů, mělo se to stát nikoli až po odvolání, ale už před ním.“

Navíc prý si stavební úřad sám odporuje. „Proč by tedy nechával v březnu 2008, jak úřad píše, vyvěsit oznámení ve Žďárku a dokonce i v ještě vzdálenějším Žďáru, který je až za tratí a nejbližší nemovitost daleko přes 40 metrů,“ pokračoval Páleník.
K vyjádření stavebního úřadu byla totiž dodána fotografie, která má asi doložit, že oznámení viselo ve Žďárku. Z fotografie je ovšem jasné, že oznámení viselo uvnitř místnosti. Zhotovena mohla být kdykoli a kdekoli. Vedle oznámení je vidět vypínač a papíry jsou zevnitř na okně. „Navíc ve Žďárku podle místních nikdy nebyla úřední deska,“ dodal Páleník.

Pokud by stavební úřad chtěl zamítnout některým majitelům nemovitostí jejich účastentství a vyloučit je z řízení, musel by jim to písemně oznámit, a to formou rozhodnutí. Proti tomuto rozhodnutí by měli dotyční právo podat odvolání a mohli by jej napadnout soudně žalobou, která ovšem nemá odkladný účinek. O vyloučení z účastenství tedy musí proběhnout standardní správní řízení.
Žádný z majitelů dotčených nemovitostí, kteří podali odvolání, nedostal žádné takové rozhodnutí. Proto jsou stále účastníky tohoto územního řízení.
Sám Trnka se ovšem ke svým vyjádření odmítl vyjádřit. „K tomu se nebudu vyjadřovat, kauza ještě není uzavřena. Víc vám nemám co říct,“ řekl nám včera do telefonu a zavěsil.

Proti stavbě montážních hal a likvidaci volné krajiny vznikla dokonce petice, kterou podepsalo asi 1000 lidí. Z toho je přes 700 místních majitelů nemovitostí v Libouchci, Velkém Chvojně a také Petrovicích, kde má být zlikvidováno 20 hektarů lesa.

Janni Vorlíček, Ústecký deník, 25. 9. 2008
Nahoru
Sdílet přes Facebook Verze pro tiskZaslat známé(mu) na e-mail Zvětšit písmo
(C) 2006 - 2022 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign