Budeme velmi rádi, posílíte-li naše řady. Staňte se našimi příznivci (členy)!

O NÁS
Základní údaje a kontakty Správní a dozorčí rada Čestní členové Podporují nás Ředitel společnosti Motto Historie Výroční zprávy Úspěchy Kdo nejsme Zakládající členové o. p. s.

Souhlasíte s výstavbou přehrad - jezů na Labi?


ano


85
ne


536


další ankety
Přihlášení:

Jméno:

Heslo:
Proti kanálu DOL

E-SHOP
Podpořte nákupem


Záložka do knihy, časopisu nebo diáře
,-

Virtuální výstava


Galerie


Další články v rubrice
Odmítáme jez na Labi i peníze od investorů (Deník)
Povolení pro parkoviště v ústeckých Městských sadech zrušeno
Nebrzdíme pokrok
Eko-teroristé
Deník Litoměřicka: Přátelé přírody jsou čistí (14. 9. 2006)
MF Dnes: Policie už nevyšetřuje Přátele přírody (25. 8. 2006)
Ctirad Oráč
Výroční zprávy
Čestní členové
David Matásek
všechny články v rubrice


Nepřehlédněte


O NÁS > Úspěchy > Povolení pro parkoviště v ústeckých Městských sadech zrušeno
19.11.2006

KRAJSKÝ ÚŘAD ZRUŠIL POVOLENÍ PRO PARKOVIŠTĚ V MĚSTSKÝCH SADECH


Ústecký magistrát jej vydal v rozporu s územním plánem„Příjemná oslava státního svátku. O rozhodnutí Krajského úřadu jsem s dozvěděl 17. listopadu,“ komentuje další úspěch Přátel přírody ředitel této společnosti Marian Páleník.

„Parkoviště v ústeckých Městských sadech povolil svým způsobem magistrát sám sobě. Na jedné straně je Statutární město Ústí nad Labem investorem, současně ale vydává na akci stavební povolení,“ vysvětluje Páleník. „Zákonodárci to možná mysleli dobře, ale jak to v praxi dopadá, ukazuje mimo jiné i tento - odstrašující - příklad.“

Magistrát nejprve na jaře tohoto roku povolil vykácet na části Městských sadů několik „překážejících“ stromů. (Opět byl žadatelem i povolovatelem a vykonavatelem.) Účastník následného řízení, který se odvolal ke Krajskému úřadu, označil za velmi podivné i to, že magistrát nechal stromy v parku vykácet kvůli stavbě, která ještě nebyla povolena.

Stavební odbor magistrátu vydal v rámci stavebního řízení vyjádření, podle něhož je záměr na výstavbu parkoviště v Městských sadech „v souladu se záměry územního plánování města“. Jiný odbor magistrátu pak - přes nesouhlasná stanoviska několika účastníků řízení - zejména na základě tohoto vyjádření 8. 8. 2006 stavbu povolil.

Přátelé přírody, o.p.s. se pak spojili s jedním z účastníků řízení a společně vypracovali odvolání ke Krajskému úřadu. (Podáno 18. 8. 2006. 1)

Současně Přátelé přírody zahájili petiční akci Proti parkovišti v Městských sadech. Petici 2) podepsalo již více než 600 občanů. Převážně bydlí v Ústí nad Labem, příp. mají nějaký vztah k městu - např. zde studují. Petiční archy předávají Přátelé přírody průběžně primátorovi a obvodnímu starostovi.

„Pan primátor mi na petici již odpověděl, na odpověď obvodního úřadu zatím čekáme marně,“ dodává Páleník. „V petiční aktivitě budeme pokračovat, abychom vyvolali diskusi o řešení problému. Primitivní a barbarská maximalizace parkovišť na úkor zeleně problém s parkováním neřeší, spíš situaci ještě zhoršuje.“

Kontakt:
Marian Páleník
ředitel společnosti
Přátelé přírody, o.p.s.
V Podhájí 35
400 01 Ústí nad Labem


1) Hlavní body odvolání viz rozhodnutí Krajského úřadu ZDE (rovněž zde naleznete plánek parkoviště)
2) Text petice ZDENahoru
Sdílet přes Facebook Verze pro tiskZaslat známé(mu) na e-mail Zvětšit písmo
(C) 2006 - 2024 Přátelé přírody, o. p. s. | Webmaster | Powered by Rosettedesign